Seznam vyzkoušených ebay prodejců asijské kosmetiky

14. června 2017

Asijská kosmetika na ebay

Můj článek z roku 2015 Jak a kde koupit korejskou kosmetiku je sice pořád aktuální, ale co se týče odkazů na ebay, je limitovaný jen na korejské prodejce s vlastním eshopem mimo ebay. Vzhledem k tomu, že z ebay pochází velká část mé asijské kosmetiky a není kupovaná pouze od prodejců uvedených ve zmíněném článku, napadlo mě, že bych mohla sestavit seznam všech prodejců, které jsem osobně vyzkoušela.

Pokud jste na ebay nikdy nenakupovali, můžete se s tím seznámit v návodu Jak nakupovat na e-bay. Na ten článek se mi nedívá lehce, je v něm screenshot Benton Snail Bee Essence když se ještě dala koupit pod 300 Kč. :'( ripEshopy vs ebay

U nás není dobrá možnost nakoupit asijskou kosmetiku v kamenných obchodech; když už ji najdete, je extrémně předražená, se starými známými výrobky prezentovanými jako ~exclusive cool new shit~, a kolem jsou fotky modelek s barevnými vlasy a nalíčených jako něco mezi Lady Gaga a G-Dragonem v Bang Bang Bang:

다 꼼짝 마라 다 꼼짝 마!
To je samozřejmě sexy, ale je opravdu ta nejvíc edgy kombinace na planetě dobrý způsob propagace korejské skincare? V mých očích to spíš vede k nahlížení na tuto kosmetiku jako zvláštní a méně seriózní, jako něco co si koupíte jen kvůli roztomilému obalu a nečekáte žádné pořádné výsledky. Ať už to vidíte jakkoliv, zkrátka je lepší k-beauty objednat online. V seznamu s korejskými eshopy dávám příklady výhod a nevýhod, ale pojďme si to připomenout.

Nákup na ebay se vyplatí nejvíc, když nakupujete kosmetiku v malých počtech. Většinou to vyjde nejlevněji, bude to rychle odeslané a nemusíte platit poštovné. Díky spoustě různých prodejců je navíc velká pravděpodobnost, že najdete co hledáte.

Nevýhoda je pak v době dodání, která se pohybuje kdekoliv mezi jedním týdnem až jedním měsícem. Nabídky poštovného + sledování jsou většinou omezené a tak se může stát, že se balíček ztratí nebo vám ho pošta neoznámí a milý balík poputuje zpátky do Koreje bez vašeho vědomí. Někteří prodejci nabízí sledovací číslo za necelé tři dolary, ale doba dodání zůstane stejná. Naštěstí je v případě problému vcelku jednoduché získat peníze zpátky, o tom více ve článku věnovaném nákupu na ebay.

příklad možností poštovného - roseroseshop ebay

V eshopech je lepší nakupovat, když hodláte objednat spoustu věcí najednou. I s poštovným to pravděpodobně vyjde výhodněji na stránkách jako RoseRoseShop.com, protože ceny individuálních produktů jsou tam nižší než na ebayi. Když se vám podaří dostat na úplnou hranici některé z váhových kategorií určujících cenu poštovného, vyjde nákup opravdu výhodně. Doba dodání je většinou dva týdny a máte k dispozici větší nabídku doručení a sledování zásilky. Taky je tu možnost, že přesáhnete cenou objednávky nějakou hranici a pak je poštovné zdarma.

Doba odeslání je ale z mé zkušenosti delší než na ebay a osobně málokdy dám dohromady velký haul tak, aby to vyšlo výhodně. Navíc je nutné uskutečnit nákup na jedné stránce, takže nabídka je omezenější. V případě problému je sice k dispozici zákaznický servis, ale nikdo vám nevrátí cenu poštovného.

Poslední možnost je nákup na českých eshopech, kde je nabídka nejmenší a nejomezenější, nicméně se tu pořád dá něco najít. Nesmírnou výhodou je okamžité dodání a snadná domluva v češtině, ale ve většině případů si za produkty připlatíte. Teď už na samotný seznam...

Seznam ebay prodejců asijské kosmetiky

Tento seznam budu průběžně aktualizovat. Toto jsou prodejci, u kterých jsem nakupovala a můžu je doporučit:

Korejská kosmetika

Japonská kosmetika

3 komentáře :

 1. Oh oh oh G-Dragon ♥ Och bože ♥ Ďakujem veľmi pekne za tipy ❀

  OdpovědětVymazat
 2. Děkuji za super články a z toho eshopu se platí následně nějaké clo nebo dph?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ne, ty které doporučuji dávají na balíky nižší hodnotu.

   Vymazat

Prosím, nekomentujte jen kvůli odkazu na váš blog nebo giveaway. Děkuji. 🐌