INCI Spotlight: Zelený čaj

7. října 2016


Čtěte: Co je to INCI a o čem jsou tyhle příspěvky?

Zelený čaj si možná tak občas uvaříte za studených zimních večerů. Češi do něj ještě nejspíš nasypou tunu cukru, bleh. Věděli jste ale, co zelený čaj může udělat pro váš obličej?Co je zelený čaj?

Taková otázka asi zní stupidně, ale hodlám udržet šablonu těchto postů. O historii a přípravě zeleného čaje si můžete přečíst třeba na wikipedii, tady se budeme zaměřovat především na účinky na pleť. I přesto je dobré zmínit, že zelený čaj je obecně zdraví prospěšný až do míry, kdy možná pomáhá prevenci různých onemocnění.


Co zelený čaj umí?

Pořadí odráží sílu popsaného účinku!

1. Zjemňuje pleť

Podle studií dokáže aplikování zeleného čaje (jakožto součástí kosmetického produktu) na obličej zlepšit jemnost pleti až o 28% po 60 dnech. V kombinaci s lotusovým extraktem je tento efekt až 50%. (zdroj)

2. Antioxidant

Antioxidanty pomáhají redukovat poškození pleti způsobené prostředím, především slunečním zářením a znečištěním vzduchu.

3. Mírní produkci mastnoty a vznik akné

Většina k-beauty produktů mířená na mastnou pleť/akné obsahují zelený čaj, který je velmi účinný na snižování mastnoty a zároveň pomáhá se slabým akné. Při používání 3% extraktu zeleného čaje po dobu 8 týdnů se produkce mastnoty snížila až o 60%. (zdroj)

4. Hydratuje

Snižuje ztrátu vody a udržuje pleť hydratovanou. Středně silný efekt.


V čem zelený čaj najdu:

Pokud chcete vyzkoušet kosmetiku s vysokým procentem zeleného čaje a zároveň jste k-beauty nadšenec, pak máte obrovské štěstí. Je skoro ve všem.

Velmi populární je Green Tea řada od Innisfree která zahrnuje celou routine:


Další příklad je Nature Republic Fresh Green Tea řada:

Řada od Tony Moly s fermentovaným zeleným čajem:


The Face Shop má malou řadu:
Seohyun ♥_♥


To bylo pár příkladů značek, které mají celé řady věnované zelenému čaji. Najdou se i produkty, které mají více variant pro jiné druhy pleti. V tomto případě ten pro mastnou pleť bude velmi pravděpodobně se zeleným čajem.

Například Bubble Tea sleeping pack od Etude House má green tea verzi:


Kdyby toho nebylo málo, pak je velké množství sheet masek se zeleným čajem! Perfektní na zklidnění červené pleti. Příklady:

Nature Republic
Innisfree
TonyMoly

Etude House
Tosowoong
My Scheming

Závěr

Zelený čaj je v asijské kosmetice super dostupný a má dobré účinky především pro kombinovanou/mastnou pleť, akné a červenání!

~ Nabi

2 komentáře:

  1. Ahoj, tvuj blog sem objevila zhruba pred týdnem a beru to od posledni stránky, je super ze se nekdo zabývá věcmi které by treba me vubec nenapadli ze muzou byt v kosmetice takhle využity 🙂Mas super blog a budu ho sledovat dal, uz sem si udelala prni objednávku z Jolse.com a zacinam poprve s korejskou kosmetikou tak mi drz palce 🙂

    OdpovědětVymazat

Prosím, nekomentujte jen kvůli odkazu na váš blog nebo giveaway. Děkuji. 🐌

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...