Casual Saturday: Zkoumání cushion kompaktů

29. října 2016

Dnešní sobotní kecání bude o cushionech. Přemýšlím, že bych si jeden koupila, ale protože už to je v mé povaze, než něco objednám musím to pořádně prozkoumat. A tak jsem sepsala všechno, co jsem o cushion BB krémech zjistila z různých recenzí, článků a diskuzí. To vše s obrázky a kpop gify!

Malá poznámka: jestli jste ji ještě nevšimli, teď při každé návštěvě blogu budete muset hledět na můj necelý ksicht vpravo ve sloupečku, hahaha.. haha....ha. ok.
Také přemýšlím stáhnout frekvenci těchto postů na jednou za 3 týdny. Aby to tu pak nebylo zaplácané... Všichni známe BB krémy - makeup s lehkým/středním krytím, vysokým SPF a nemožnými sliby typu 15 v 1. Mají malý výběr odstínů a žádný není úplně matný (což nejde dohromady s SPF anyway). Navzdory tomu, že v Koreji se prodávaly už v půlce 80. let, k nám se dostaly teprve kolem roku 2012, kdy se jich chytil L'Oréal.

Mezitím v Koreji se už dávno prodával první cushion (2008), který ale zažil velký boom v roce 2013. Byl to Air Cushion od značky IOPE.Úplně první cushion z roku 2008 se jmenoval Air Cushion Sunblock. Na kažém opalovacím krému píšou, že by se měl nanést znova každé dvě hodiny pro maximální spolehlivost. Jenže nikdo si nedá krém přes makeup. Tadá, Air Cushion spojuje makeup a vysoké SPF v praktickém balení pro snadné nanášení přes den. Když zamíříte na oficiální stránku IOPE.com, zjistíte další zajímavosti. Kromě historie všech úspěchů a seznamu ocenění, které Air Cushion získal, je tam údaj, že jeden Air Cushion se prodá každé 4 vteřiny.

Okay.

Nedá se jim ale upřít, že tohle byl opravdu nový a zajímavý design hned v několika ohledech, takže úspěch je zasloužený. Pro ty z vás, co neví o co teda jde: v podstatě o kompaktní makeup či BB cream, k-beauty style!

Běžný kompaktní makeup (vlevo, MAC) je v podstatě krabička, která obsahuje krémový nebo pudrový makeup. Aby byla vskutku kompaktní, tak má zrcátko a nějaký aplikátor. Dobrá krycí schopnost.

Cushion (vpravo, IOPE) je krabička, která obsahuje tekutý makeup. Ten je umístěn ve vyjímatelném obalu pod pěnovou houbičkou (= cushion), do které se nasaje a nanáší speciální labutěnkou. Lehké až střední krytí nanášené v tenké vrstvě.cushion refill
Když tedy otevřete cushion, najdete nejdřív labutěnku. Ta není jen obyčejná houbička s páskem, bacha, tohle je ultra spešl ~ air cushion puff ~ vyrobená z ultra spešl antimikrobiálního materiálu. Nevsakuje do sebe produkt a rovnoměrně jej nanese v tenké vrstvě na obličej. Aby měl cushion vysokou krycí schopnost, musíte nanést vrstev více. Je dělaný právě tak, aby se skrz houbičku naneslo malinké množství a krytí bylo lehké a přirozené.
Pod cushion puff je plastové víčko od samotného polštářku s makeupem. Vtip je v tom, že cushiony jsou jako taková stavebnice. Samotný produkt je v malém uzavíratelném obalu, který se dá vyjmout a vyměnit. Tomu se říká refill, náhradní náplň. Někdy se prodává zároveň s cushionem, někdy ji musíte koupit zvlášť. Každopádně stojí podstatně míň než celý cushion, některé téměř o polovinu míň. Můžete tak jeden cushion obal používat napořád a jenom dokupovat refilly.

Také houbička s makeupem se dá vyjmout, což spoustu lidí vybízí k DIY experimentům s umýváním houbičky a plněním vlastním makeupem.Toliko k tomu, co cushion vlastně je. Teď se na to podíváme realisticky, a k tomu mi hodně posloužilo čtení diskuzí. Co mě napadlo jako úplně první bylo - není to celé nějak sakra drahé? Kompletní cushion stojí dejme tomu přes 300 Kč. Je v něm 12 - 15 ml produktu. Refill může stát nějakých 170 Kč, rovněž s 12 - 15 ml produktu. Klasický tekutý makeup má 30 ml, takže musím koupit alespoň 1 refill, který mě často na těch 30 ani nedostane. Určitě nějaký ten mililitr spolkne houbička.

Takže s těmito čísly by cushion + refill stál 470 Kč za necelých 30 ml. Můj BB krém od Mizon stál 220 Kč za 50 ml. Důvod číslo 1 proč ještě nemám cushion. i like cheap stuff

S tím jde ruku v ruce fakt, že cushion vydrží zhruba 2 - 3 měsíce každodenního používání. Důvod číslo 2. Sice nenosím makeup každý den, ale stejně je to málo. Údajně je dobré houbičku v obalu obrátit pokaždé co se vám zdá, že z ní nic nedostáváte.

Důvod číslo 3 byl strach z bakterií. Říkám byl, protože proti tomuhle se výrobci pojistili. Jako člověk s akné se mi moc nechce sahat labutěnkou na pleť a pak zpátky do mokré houbičky. Tím bych doslova nosila bakterie na mokré, tmavé, uzavřené místo. Ew. Pak jsem zjistila, že labutěnky jsou antimikrobiální a tím pádem by se na nich žádné bakterie držet neměly a tudíž se nedostanou ani do houbičky. Šikovné.Jednoznačné mínus cushion kompaktů je tedy celková cena v poměru k množství produktu. Taky nejsou nic moc pro lidi, kteří vyžadují od makeupu vysoké krytí. Ale zase je to super inovativní balení, díky kterému vám nanést ráno makeup zabere asi 20 sekund. Finish je pak lehký a přirozený, krásná za pár vteřin, hm?

Jenže já nerada utrácím za makeup zbytečně moc, když dám tolik za skincare věci. .__. Naštěstí nejsem sama, a protože cushiony jsou lákavé ale drahé, okoukala jsem nějaké alternativy:

1. koupit cushion, DIY refill
Odvážlivci umyli houbičku a dali pod ni vlastní mix BB krému, opalovacího krému a esence/ampule. Ne, dík. Nevím jak by spolu mohly všechny ty ingredience reagovat a jestli by výsledná patlanina byla dost tenká, aby hladce procházela houbičkou.

2. koupit refill a labutěnku
Sice to nebude full cushion experience, ale vyzkoušíte produkt vevnitř za polovinu ceny, jen v horším balení. Někteří prodejci na ebayi dokonce prodávají k refillům originální labutěnky, jinak se musí koupit zvlášť.

3. koupit labutěnku
Za předpokladu, že tajemství cushionu se skrývá v labutěnce, stačí koupit ji a používat dál svůj BB. Nevyzkoušíte formuli cushionu, ale výsledný finish by měl být podobný.

Samozřejmě jsem se jako první rozhodla vyzkoušet třetí, nejlevnější možnost. haha i'm poor
Zatím to zkouším teprve dva dny, ale v příští Casual Saturday můžete čekat verdikt. Stejně si do té doby koupím ten A'Pieu cushion na který pořád čumím.

No, vždyť už jsou skoro Vánoce.

teehee

3 komentáře :

 1. já vždycky viděla tu největší prodejní sílu cushion kompaktů v tom, jak jsou praktický...má to v sobě všechno a dá se to nosit s sebou v kabelce a kdykoliv vytáhnout a doupravit...je tam zrcátko a "puff" zaručuje jednoduchou hygienickou aplikaci

  zatím jsem zkoušela dva, z čehož první byl tragédie největší (a vlastně jsem to koupila jen kvůli roztomilýmu obalu), nicméně druhý mi sednul perfektně a už jedu dokonce další refill :D

  to co píšeš je ale určitě pravda, i ty refilly jsou cenově strašně přepálený, na to kolik je tam produktu...a z vlastní zkušenosti můžu říct, že vydrží tak ty 3 měsíce, přičemž bb nebo makeup mi vždycky vydržel tak rok a za stejnou cenu (když ty kompakty jsou tak roztomilý!)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. a jaké cushiony to byly? ráda si nechám nějaký doporučit. :D

   já nakonec koupila Missha cushion a zatím fajn, ale právě jsem ho vzala párkrát s sebou ven abych teda vyzkoušela tenhle praktický aspekt a nevím.. nějak nemám potřebu si takhle dávat base makeup znova přes den. je ale vážně perfektní na cestování a zmenšení obsahu cestovní makeup taštičky, to je pro mě zatím největší plus.

   Vymazat
  2. zas odpovídám nejvíc pozdě...ten tragický který nedoporučuju nikomu byl od Holika Holika Face 2 Change Glow....a ten co miluju je od Innisfree Ampoule Moisture :) je teda ideální pro suchou pleť a má dost malé krytí, takže nebude vyhovovat všem

   no je pravda, že já se během dne taky moc neupravuju, ale vím že Korejky to dělají furt :D nosím ho s sebou i tak, spíš kvůli zrcátku...ideální je jak říkáš na cesty, mně přišel vhod když jsem u někoho přespávala např...

   Vymazat

Prosím, nekomentujte jen kvůli odkazu na váš blog nebo giveaway. Děkuji. 🐌