Recenze: Tea Tree Oil

31. ledna 2016Když mám všechny nové a zajímavé produkty teprve krátkou dobu a nemám na ně jasný názor, budu prostě pokračovat v recenzování mých holy grail~ věcí. Další na řadě je...

Velikost: 30 ml
Funkce: antibakteriální esenciální olej
Použití: spot treatment
Cena: od 100 kč podle velikosti
Hlavní tahák: 100% Melaleuca alternifolia extrakt
Holy grail důvod: rapidně urychluje hojení akné
Složení:
Melaleuca Alternifolia Leaf Oil, LimoneneO produktu

Z webu lekarna.cz kde jsem tento konkrétní olej koupila:
Olej čajovníku australského Dr. Múller Pharma je standardizovaný, ultračistý, vysoce kvalitní olej získaný výhradně ze stromu Melaleuca alternifolia speciální šetrnou destilační metodou, která zaručuje jeho vysokou účinnost a jemné charakteristické aroma. Vlastnosti: velmi účinné přírodní antiseptikum, antimikrobiální účinek v širokém spektru, intenzivní repelentní účinek, minimální dermální dráždivost. Příznivě ovlivňuje zánětlivé projevy akné, afty, bradavice, opary, svědění po bodnutí hmyzem, odpuzuje klíšťata.
Dle potřeby rozetřít malé množství oleje na postižené místo.
Všechny funkce oleje vypsané výše jsou ověřené a dokázané, tady nejde o reklamní tvrzení ale o holá fakta. Jdeme dál...

Ingredience a použití


Melaleuca Alternifolia je ten druh stromu, jehož olej je testován a platí na něj všechny účinky uvedené výše. Limonene se často přidává do kosmetických produktů kvůli vůni, ale v tea tree oleji se vyskytuje přirozeně. Je zařazen mezi možné alergenní vonné látky.

Použití je klasika. Vezmete vatovou tyčinku, namočíte a lehce potřete pupínky či milion jiných věcí, které tea tree olej umí "léčit". U tohoto konkrétního oleje je můj jediný problem to balení. Poprvé co jsem koupila tea tree bez kapátka, ale s obyčejným vrškem. Jelikož já občas tea tree používám ve větším množství rovnou z prstů, občas mi to teče všude možně a smrdím celý den. :(

Tea tree olej umí bohužel pleť silně podráždit. Pokud se rozhodnete 100% olej koupit, musíte ho otestovat na velmi malých místech ve velmi malém množství. Já to mám odzkoušeno perfektně a vím, že když si jednu kapku oleje rozmáznu přes půlku tváře, tak se mi nic negativního nestane. Ovšem znám lidi, kterým kompletně zrudne obličej či dokonce začně pálit a svědit. Testujte pořádně!

Často také vidím otázku: je tea tree olej vhodný pro oil cleansing? V případě, že si děláte vlastní olejový mix několika olejů a víte na 1000% procent, že vám tea tree nezpůsobuje nic špatného i ve větším množství a na větší ploše... Pak bych se možná odvážila tam přidat jednu nebo dvě kapky. Tea tree olej vysušuje jako blázen a silné aroma vám může podráždit oči. Já si olejem odličuju zbytky řasenky, asi bych si tímhle oči nemnula. Odpověď ve zkratce je tedy ano, ale v mini množství a hodně hodně opatrně.


Klady

+ urychluje hojení akné
Jakmile se objeví na tváři nějaký pupínek, okamžitě na to plácám tea tree. Už za pár hodin pozoruji zmenšení, menší zarudnutí a za dva - tři dny je pokoj.

+ stačí málo
Tea Tree oil je tak silný, že jedna kapka vystačí na spot treatment celého obličeje. To samozřejmě znamená, že nemusí být vhodným řešením pro lidi s citlivou pletí.


Zápory

 - balení
Tento drobný problém se týká mého konkrétního oleje. Není u něj kapátko, což je celkem nepraktické a občas to způsobí, že omylem vyleju víc než jsem chtěla.

- cena
Esenciální oleje jsou prostě drahé. Tea tree není výjimka. Protože jsem už věděla, že tea tree mi pomáhá jak nic jiného, pořád jsem oddalovala nákup kvůli ceně. Byla to taková investice o které jsem věděla, že ji jednou stejně udělám, ale tak strašně se mi nechtělo dát tolik peněz za pár mililitrů. 


Závěr


Tea tree olej je jediný spot treatment, který mi kdy viditelně pomohl a ani mu to netrvalo dlouho. Je poměrně drahý, ale vydrží dlouho. Jen si dávejte pozor, jestli nejste na něj citliví, jelikož umí parádně podráždit kůži. Mně se to ovšem nikdy nestalo a tak si ho budu vesele plácat po celém obličeji navěky.
 

Žádné komentáře:

Okomentovat

Prosím, nekomentujte jen kvůli odkazu na váš blog nebo giveaway. Děkuji. 🐌