Chemická exfoliace 2 - Použití

16. ledna 2016

V první části tohoto článku jsme se podívali na to, co jednotlivé kyseliny dělají a co musíte vědět o tom, jak působí na pleť. Nyní se zaměřím na to, jak kyseliny používat a jak zapadají do vaší rutiny. Třetí část pak bude věnovaná produktům, které jsou k chemické exfoliaci vhodné a kde je koupit.

Takže, řekněme, že jste si přečetli první část. Podle potřeb vaší pleti jste si řekli, že BHA, AHA nebo obojí by pro vaši pleť mohlo být velmi přínosné. Jste také smíření s tím, že po prvních několika použitích bude vaše pleť připomínat 13 letého puberťáka.

Teď si tedy pojďme říct, jak se kyseliny používají a kdy...
  1. Chemická exfoliace 1 - AHA & BHA kyselin
  2. Chemická exfoliace 2 - Použití
  3. Chemická exfoliace 3 - Produkty

Kam kyseliny zařadit 

  1. Čištění
  2. AHA/BHA
  3. počkat zhruba 10 - 20 minut (není nutné, dělejte co vám vyhovuje)
  4. Krém
Kyseliny totiž nejlépe fungují na holé, čisté pleti.
Ať už tedy používáte cleanser jakéhokoliv typu, kyseliny by měly přijít rovnou po něm. Pokud používáte séra, esence apod., přijdou na řadu až po kyselinách.

Co taky můžete dělat pokud například máte radši cleansery s vyšším pH, ale chcete si udržovat zdravý kyselý plášť pleti nebo prostě jen vlastníte kyselinový toner (např. COSRX AHA/BHA Clarifying Toner), pak ho můžete použít i před kyselinami. Pokud se vám to nebude zdát, zkuste ho používat až po nich a uvidíte.

Jak často AHA/BHA používat

Dalším důležitým bodem je jak často AHA/BHA používat. Uvědomte si, že první reakcí vaší pleti bude purging efekt, který řeším na konci první části. Proto je lepší začat s oběma kyselinami postupně a velmi pomalu. Začněte třeba jen jednou týdně. Pokud hodláte vyzkoušet obě kyseliny, nejdřív začněte jenom s jednou a druhou si kupte až třeba za několik měsíců.

Až nastane purging období, pokračujte pořád jednou týdně. Poté co to přejde, už je to na vás. Můžete zkusit dvakrát týdně, až třikrát. Používání kyselin každý den není vhodné pro každého. Pocity pálení, neustále červená pleť, drobné šupinky, velká citlivost na dotek i jiné produkty jsou známkami, že to přeháníte.

To je k používání AHA/BHA vše. V další části se podíváme na konkrétní produkty, které jsou u nás dostupné a mají exfoliační efekt.

31/05/2018 - článek byl upraven a vyhodila jsem z něho spoustu zbytečných věcí a nedorozumění.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Prosím, nekomentujte jen kvůli odkazu na váš blog nebo giveaway. Děkuji. 🐌