Korejská kosmetika a co je o ní třeba vědět

31. října 2015

Nový a lepší článek o základech korejské kosmetiky zde!

Starší článek z roku 2015:

Můj zájem o k-pop se převrhl v zájem o k-všechno v momentě kdy mi došlo, že korejské celebrity z reklam a videoklipů vypadají naprosto stejně i mimo ně. Příklad: Taeyeon (na obrázku výše v reklamě), zde bez makeupu na letišti. Kill me.
Mít krásnou pleť je v Koreji v podstatě standard, kdo ji nemá, už dávno pravidelně navštěvuje svého osobního dermatologa a maká na tom. 

Pak jsem přišla na to, že korejská pleťová kosmetika je postavená na naprosto jiných principech než ta západní. Zatímco ta naše se u většiny lidí skládá z odlíčení/čištění a krému, v Koreji to bývá klidně i 10 produktů a více. Proč? Produkty jako esence, séra a ampule jdou po specifických problémech pleti a proto je jednodušší si to poskládat přesně sobě na míru.

Když se teď k-beauty dostává do českých e-shopů, často vidím produkty popsané kompletně špatně a se špatným návodem pro použití. A proto je tu tento post, který vás s tím trochu seznámí.Všechno má smysluplné pořadí

Ano, běžná korejská skincare routine má zhruba kroků, ale může to být i více. Tyto produkty mají všechny specifické pořadí, které není jen nějakým trikem, který vás má donutit koupit celou řadu produktů. U nás lidi vidí krém a řeknou si fajn, tohle si dám na ksicht ráno než si dám makeup a večer než jdu spát. Korejská kosmetika má X typů produktů a proto u každého uvidíte něco takového:

credit: snow white and the asian pear

Tedy názorná ukázka kam prohlížený produkt zařadit. Ve zkratce je postup od nejtekutějších věcí po ty nejhustší. Jenže někdy je jich tekutých víc a pak už musíte následovat správný postup. Běžná korejská večerní routine tedy může vypadat třeba takto:
 • Olejový cleanser
 • Druhý cleanser - pěna, gel, mléko
 • Toner
 • Esence, ampule, sérum, sheet maska
 • Emulze
 • Krém
 • Pleťový olej
 • Sleeping pack

 

Ne, nejsou v tom šneci

Asijská kosmetika často používá extrakty z poněkud jiných zdrojů než ta naše. Pokud je na něčem "snail", nejsou v tom rozmixovaní šneci nebo co si proboha lidi jsou schopní vymyslet. Používá se extrakt z hlemýždího sekretu, jelikož umí léčit drobné ranky (tedy i akné) rychleji, urychluje totiž regeneraci pleti. Zároveň je dobrý na vrásky, hydrataci, pružnost pleti a bůhvíco ještě. Jednoduše velká paráda. Objevuje se víceméně ve všem a jsou na něm založené celé řady produktů od cleanseru po krém.

Další zvláštní ingredience na které můžete snadno narazit na korejských e-shopech jsou včelí jed, oslí mléko, mořské hvězdy, zelený čaj, med, rajčata, bambus, žloutky a další a další... 

Samozřejmě tady jsou všichni zvyklí na ingredience, které především dobře voní, ačkoliv na pleť nemají zas takový efekt. Přece jenom by tady více lidí sáhlo po jahodovo-čokoládové masce než po masce ze včelího jedu.

Hydratace a hydratace

Hlavním cílem Asijské kosmetiky je vrstvená hydratace. Každý krok složitého procesu péče o pleť dodavá aspoň nějakou hydrataci + se zaměřuje na specifický problém, např. často narazíte na "whitening", což mimochodem neznamená "bělící" a nevybělí to pleť. Je to spíše doslovný překlad výrazu pro dejme tomu "rozjasnění pleti". A taky to, že čím jste v Koreji bledší, tím lépe.

Korejská kosmetika je spíše založená na tom, že zdravá pleť je hydratovaná. Není třeba z ní ani tak odstraňovat, jako jí dodávat. Proto emulze, séra, ampule, esence a mléka a tohle všechno. Všechny hydratují, ale zároveň dělají něco navíc.


Tady bych to prozatím nechala. Tématice k-beauty se budu věnovat více v budoucnu. Neváhejte se na mě obrátit s jakýmkoli k-beauty dotazem v komentářích či e-mailem v sekci Kontakt.

2 komentáře :

 1. Poslouchám k-pop. Chlapecké skupiny a co mě totálně dostátvá: všichni ti kluci mají 100x lepší pleť než já - holka! 0.o Česká kosmetika na mě nijak nezabýrá, žádný efekt prostě nevísím. Korejci mají všichni naprosto dokonalou pleť, a tak jsem se rozhodla zapátret. o dlouhém hledání jsem narazila na tuhle stránku a zatím největší pomoc! Díky!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Není zač, tady mě k tomuhle přivedl kpop. :D Tak zase je důležité si uvědomit, že v Koreji celá beauty kultura založená na kráse a perfektní pleti. Takže každý má svého dermatologa kam chodí fakt pravidelně, a to už se pak jinak řeší problémy s ksichtem. :D

   Vymazat

Prosím, nekomentujte jen kvůli odkazu na váš blog nebo giveaway. Děkuji. 🐌